SANABELLE SENSITIVE CHICKEN (Пиле)_(2 kg)

SANABELLE SENSITIVE CHICKEN (Пиле)_(2 kg)

720 ден.
Потребни наградни поени: 72
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра: 4782
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Sanabelle Sensitive со живина е специјално развиена за чувствителни мачки со деликатни стомаци и дигестивен систем. Има висока густина на хранливи материи, извонредна употребливост и одлична сварливост со што се намалува притисокот врз цревниот тракт. Високиот процент на животински протеини од живина му дава на производот исклучителен квалитет на протеини и вкус. Храната е наменета за чувствителни мачки на возраст постари од 1 година.

 

Состав:Месо од живина (свежо месо 25%), ориз, животинска маст, свеж црн дроб (5%), репкина пулпа, ленено семе, квасец (вклучувајќи 0,1% маннанолиго сахариди, 0,06% β-Глукан), калиум хлорид, брусница, боровинки, грашок, масло од лосос, јајца во прав, школки, yucca schidigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32.5%
Масла и масти 22.5%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.9%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 360 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BOSCH SANABELLE CAT SANABELLE SENSITIVE CHICKEN (Пиле)_(2 kg) Sanabelle Sensitive со живина е специјално развиена за чувствителни мачки со деликатни стомаци и дигестивен систем. Има висока густина на хранливи материи, извонредна употребливост и одлична сварливост со што се намалува притисокот врз цревниот тракт. Високиот процент на животински протеини од живина му дава на производот исклучителен квалитет на протеини и вкус. Храната е наменета за чувствителни.. Category: Product #: 4782 Regular price: 720 ден. 720 Available from: ЕКО ПОИНТ