BRIT FRESH BEEF PUPPY LARGE (12 kg)

BRIT FRESH BEEF PUPPY LARGE (12 kg)

3.950 ден.
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3431
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Свежо говедско месо (свежо 40% + дехидрирано 25%), со тиква, леќата, блитва и рузмарин. Суперпремиум формула за кученца 3-24 месеци и помлади кучиња од големи раси (над 25 кг. возрасна тежина).

Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.

Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома. Ги комбиниравме древните зрна како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени што сигурно ќе ги задоволува критериумите за висококвалитетна исхрана.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики:

  • Оптимална за кученца со големи коски и зглобови,

  • Одличен вкус и свежа арома,

  • Содржи древни зрна и други природни состојки - тиква, овес, леќата, ленено семе, блитва,

  • Традиционални билки - мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос

  • Без глутен - без соја - без пченка - без бои или хемиски вкусови

 

Состав:свежо говедско (40%), суво говедско месо (25%), тиква (10%), пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), овес, леќата (5%), јаболка, цвекло, масло од лосос, пивски квасец, ленено семе, пилешки црн дроб, колаген, алги, блитва (0,2%), магдонос, рузмарин (0,05%), мајчина душица, невен, глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium), глукозамин 1,700 mg/kg, хондроитин сулфат 1,300 mg/kg, фрукто- олигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, манан-олигосахариди 180 mg/kg, јука 150 mg/kg, зелени школки 100 mg/kg.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.8%
Влажност 10%
Пепел 7.2%
 
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.9%
Омега 6 1.6%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 329 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT FRESH BEEF PUPPY LARGE (12 kg) Свежо говедско месо (свежо 40% + дехидрирано 25%), со тиква, леќата, блитва и рузмарин. Суперпремиум формула за кученца 3-24 месеци и помлади кучиња од големи раси (над 25 кг. возрасна тежина). Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо. Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обработка .. Category: Product #: 3431 Regular price: 3.950 ден. 3.950 Available from: ЕКО ПОИНТ