EUKANUBA PUPPY SMALL BREEDS  (3 kg)

EUKANUBA PUPPY SMALL BREEDS (3 kg)

1.050 ден.1.150 ден.
Потребни наградни поени: 110
Производител: EUKANUBA
Шифра: 927
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

Погодна за мали раси на кучиња од 1 до 12 месеци старост и тежина до 10 кг.

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи. EUKANUBA PUPPY SMALL BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
Содржи природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- пребиотици за потпора на здрава дигестија,

- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот,

- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат.

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата, придонесуваат за здрави и чисти заби.

СОСТАВ: Свежо пилешко и мисиркино месо (29%), пченица, пченка, ориз, пилешки изнутрици, рибино масло, животински масти, месно брашно, репкина пулпа...

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 33%
Масла и масти 21%
Сурови влакна 1.9%
Влажност /
Пепел 6.5%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Телесна тежина во кг. 1-3 месеци 3-4 месеци 5-7 месеци 8-12 месеци
                0,5        60        55    
                1        95        90        55  
                2        150        140        90           55
                3        200         185        120        65
                4          225        145        75
                5          260        170        90
                6            190        100
                7            210        110
                8            230        125
                9            250        135
                10                    140

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг = 350 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA PUPPY SMALL BREEDS (3 kg) Погодна за мали раси на кучиња од 1 до 12 месеци старост и тежина до 10 кг. Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи. EUKANUBA PUPPY SMALL BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.   Содржи природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно, - пребиотици за потпора на здрава дигестија, - ант.. Category: Product #: 927 Regular price: 1.050 ден. 1.050 Available from: ЕКО ПОИНТ