EUKANUBA PUPPY SMALL & MEDIUM BREED - LAMB & RICE (јагне и ориз) (12 kg)

EUKANUBA PUPPY SMALL & MEDIUM BREED - LAMB & RICE (јагне и ориз) (12 kg)

4.350 ден.
Потребни наградни поени: 430
Производител: EUKANUBA
Шифра: 945
Наградни поени: 12
Достапност: На залиха
Количина:

Сува храна за кученца од мали и средни раси на возраст од 1 до 12 месеци (до 25 кг. телесна тежина на возрасна единка), со јагнешко и ориз збогатена со куркума.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Богата со јагнешко месо лесно сварливо како одличен извор на висококвалитетни протеини, може да помогне во одржувањето на чистата мускулна маса,

  • Со ориз како лесно сварлив извор на јаглехидрати,

  • Здраво варење - избалансирана мешавина на пребиотици (FOS), MOS и репкина пулпа за поддршка на дигестивните функции,

  • Природни извори на омега 6 и 3 масни киселини за здрава кожа и влакно, Куркума - извор на антиоксиданси Забна хигиена - специјална форма и големина на кибелите за да помогне во чистењето на забите преку џвакање.

 

Состојки: Јагнешко месо (14%), дехидрирано пилешко и мисирка, , ориз (14%), пченка, просо, пченкарно брашно, цели сушени јајца, рибен оброк, свинска маст, пулпа од сушена репка (2,6%), пилешки сос, рибино масло, минерали, фрукто-олигосахариди (0,25%), маннанолигосахариди (0,13%), куркума (0,1%), сушен пивски квасец.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 1.4%
Пепел 6.7%
Калциум 1.35%
Фосфор 1.05%
Омега - 3 0.53%
Омега - 6 2.2%

 

Пакување: 12 кг. (цена по кг. = 362 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA PUPPY SMALL & MEDIUM BREED - LAMB & RICE (јагне и ориз) (12 kg) Сува храна за кученца од мали и средни раси на возраст од 1 до 12 месеци (до 25 кг. телесна тежина на возрасна единка), со јагнешко и ориз збогатена со куркума.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Богата со јагнешко месо лесно сварливо како одличен извор на висококвалитетни протеини, може да помогне во одржувањето на чистата мускулна маса, Со ориз како лесно .. Category: Product #: 945 Regular price: 4.350 ден. 4.350 Available from: ЕКО ПОИНТ