NEKMAR PUPPY & JUNIOR 1-12 MONTHS_ LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR PUPPY & JUNIOR 1-12 MONTHS_ LOW GRAIN (12 kg)

3.610 ден.
Потребни наградни поени: 280
Производител: NEKMAR
Шифра: 1557
Наградни поени: 7
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за млади кучиња од средни и големи раси.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: Пилешко месо 38% (од кои свежо пилешко месо 15%), кафеав ориз 22%, грашок, пилешки маснотии 10%, компири, дехидрирана риба 4%, грав, семе од лен, суво пулпа од репка, хидролизиран црн дроб 2%, квасец , дехидрирани алги 0,3%, фруктоолигосахариди (FOS 0,2%), манан олигосахариди (MOS 0,2%), јука шидигера, дехидрирано стебло од ананас (Ananas comusus), дехидрирано јаболко (Malus pumila), дехидриран чадор (Silybum marianum L.), глукозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  29%
Масла и масти  17%
Сурови влакна  2.4%
Пепел  7.5%
Влага  8%
 
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 233 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR PUPPY & JUNIOR 1-12 MONTHS_ LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо пилешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за млади кучиња од средни и големи раси.   Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје. Свежото месо се користи во секој рецепт. Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60%.. Category: Product #: 1557 Regular price: 3.610 ден. 3.610 Available from: ЕКО ПОИНТ