NEKMAR PUPPY ROYALE LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR PUPPY ROYALE LOW GRAIN (12 kg)

3.920 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: NEKMAR
Шифра: 1566
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна монопротеинска храна на база на свежо и дехидрирано свинско месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како за млади  кучиња во раст од сите раси.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: свинско месо 42% (од кое свежо свинско месо 14%), кафеав ориз 20%, грашок, животинска маст, грав, ленено семе, сушена репка од пупка, дехидрирани алги 0,3%, мананолигосахариди (МОС 0, 2%), дехидриран глуварче (Taraxacum officicnale W.), дехидрирана калинка (Punica granatum L.), yucca schidigera, глукозамин (100mg / kg), хондроитин сулфат (50mg / kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  18%
Сурови влакна  2.8%
Пепел  7.3%
Влага  8%
 
Калциум 1.2%
Фосфор 0.95%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 326 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во  Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR PUPPY ROYALE LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна монопротеинска храна на база на свежо и дехидрирано свинско месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како за млади  кучиња во раст од сите раси.   Категорија: Ултра премиум   Состав: свинско месо 42% (од кое свежо свинско месо 14%), кафеав ориз 20%, грашок, животинска маст, грав, ленено семе, сушена репка од пупка, дехидриран.. Category: Product #: 1566 Regular price: 3.920 ден. 3.920 Available from: ЕКО ПОИНТ