SILVIUM PUPPY (20 kg)

SILVIUM PUPPY (20 kg)

2.350 ден.2.400 ден.
Потребни наградни поени: 200
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 280
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетена и балансиранa храна наменета да се користи од страна на кученца од средни и големи раси.Silvium Puppy е производ од високo хранлива вредност, благодарение на внимателно избраните квалитетни состојки. Збогатена со калциум, кој промовира оптимален раст на младите кученца во раст, како и протеини и масти од животинско потекло. Може да се користи и за исхрана на кучки во лактција. Храна може да се даде сува или потопена во млака вода.

 

СОСТАВ: Микс од говедско и јагнешко месо, житарици, животински масти и масла, ориз, репкина пулпа, калциум и фосфор.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  16%
Сурови влакна  2.9%
Пепел  8%
Влага  10%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 117 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI SILVIUM PUPPY (20 kg) Комплетена и балансиранa храна наменета да се користи од страна на кученца од средни и големи раси.Silvium Puppy е производ од високo хранлива вредност, благодарение на внимателно избраните квалитетни состојки. Збогатена со калциум, кој промовира оптимален раст на младите кученца во раст, како и протеини и масти од животинско потекло. Може да се користи и за исхрана на кучки во лактција. Храна мож.. Category: Product #: 280 Regular price: 2.350 ден. 2.350 Available from: ЕКО ПОИНТ