SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY PUPPY&JUNIOR MEDIUM&LARGE BREED (12 kg)

SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY PUPPY&JUNIOR MEDIUM&LARGE BREED (12 kg)

3.250 ден.3.300 ден.
Потребни наградни поени: 290
Производител: LIDER
Шифра: 115081
Наградни поени: 8
Достапност: На залиха
Количина:

Концепт да ги задоволи потребите на кучиња во раст од средни и големи раси на кучиња.

 

На база на јагнешко месо и ориз, не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept.

Содржи многу зеленчукови, овошни и коренести растителни производи кои допринесуват за здрав раст и развој, добра дигестија и здрав имунолошки систем.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: Дехидриран животински протеин (протеини од јагнешко месо мин. 26%), житарици (ориз, пченка, овес), пилешки маснотии, сурутка во прав, растителни влакна, хидролизиран протеин од јагнешко месо, брашно од рогач, грашок, квасец, сол, боровинка, семе од чиа, семе од лен, Л-карнитин, ксилоолигосахариди (XOS), глукозамин, хондроитин сулфат, јука шидигера, суво јајце во прав, куркума, артишок, маслинка, црвен кромид, капина, домат, лубеница, калинка, мајчина душица, рузмарин, екстракти од ѓумбир.

Витамини и минерали: Вит. А, Д3, Е, Ц, железо, јод, бакар, цинк, магнезиум, селен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 32%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 7%
Пепел 3.5%

 

90% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 257 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY PUPPY&JUNIOR MEDIUM&LARGE BREED (12 kg) Концепт да ги задоволи потребите на кучиња во раст од средни и големи раси на кучиња.   На база на јагнешко месо и ориз, не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept. Содржи многу зеленчукови, овошни и коренести растителни производи кои допринесуват за здрав раст и развој, добра дигестија и здрав имунолошки систем.   Категорија: Ултра премиум   Состав.. Category: Product #: 115081 Regular price: 3.250 ден. 3.250 Available from: ЕКО ПОИНТ