BRIT LIGHT (15 kg)

BRIT LIGHT (15 kg)

2.950 ден.3.300 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3331
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна формула со мисиркино и пилешко месо (вкупно 40%) и овес за исхрана на кучиња со прекумерна тежина од сите раси, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска исхрана.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактаристики:

 • Oптимална регулација на тежината

 • Поддршка на зглобовите и подобрува мобилност

 • Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции

 • Житарки без глутен со висока хранлива вредност, без ГМО и Соја (GMO & SOYA Free)

 • Одличен вкус и сварливост

 • Колаген, зелена школка и ракови за зглобовите и 'рскавицата

 • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

 • Овошје и билки за подобро варење и имунитет

   

  Состав:мисиркино месо 30% (свежо 10%, дехидрирано 20%), пилешко дехидрирано месо (10%), овес, пченица, јаболка сушени, бамбусова лигноцелулоза, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пилешко маснотија (зачувано со мешани токофероли ), квасец, колаген, морски школки (извор на глукозамин, 260 мг / кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 мг / кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума), манано-олигосахариди, фрукто-олигосахариди, Мојаве јука (100 мг / кг), сушена камилица школки со зелена боја (извор на гликозаминогликани), сушени од боровинки.

   

  АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

  Сурови протеини 25%
  Масла и масти 8%
  Сурови влакна 6.5%
  Влажност 10%
  Пепел 7.6%
  Омега 3 0.1%
  Омега 6 0.7%

   

  ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 179 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT LIGHT (15 kg) Комплетна формула со мисиркино и пилешко месо (вкупно 40%) и овес за исхрана на кучиња со прекумерна тежина од сите раси, како и за постари миленици кои имаат потреба од помалку енергетска исхрана.   Категорија: Висок премиум   Карактаристики: Oптимална регулација на тежината Поддршка на зглобовите и подобрува мобилност Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите.. Category: Product #: 3331 Regular price: 2.950 ден. 2.950 Available from: ЕКО ПОИНТ