BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg)

BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg)

2.750 ден.3.290 ден.
Потребни наградни поени: 330
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3222
Наградни поени: 11
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо наменета за млади кучиња (1-12 месеци старост) од средни раси (10-25 кг. телесна тежина). 

Категорија: Висок премиум


Состав: пилешко месо 50%, овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, масло од лосос (2%), сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин, 260 mg / kg), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 mg / kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, curcuma, 150 mg / kg), маннан-олигосахариди (150 mg / кг), фруктоолигосахариди (100 мг / кг), Mojave yucca (100 мг / кг), камилица (90 мг / кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 60 мг / кг), сушени боровинки 60 mg / kg).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 31%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.0%
Влажност 10%
Калциум 1.4% 
Фосфор 1.0% 
Омега 3 0.25%
Омега 6 2.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 183 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg) Целосна формула на база на пилешко месо наменета за млади кучиња (1-12 месеци старост) од средни раси (10-25 кг. телесна тежина).  Категорија: Висок премиум Состав: пилешко месо 50%, овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, масло од лосос (2%), сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин, 260 mg.. Category: Product #: 3222 Regular price: 2.750 ден. 2.750 Available from: ЕКО ПОИНТ