BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg)

BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg)

3.050 ден.3.350 ден.
Потребни наградни поени: 330
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3212
Наградни поени: 8
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо наменета за млади кучиња (1-12 месеци старост) од средни раси (10-25 кг. телесна тежина).

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Здрава структура, развој на коските, зглобовите и забите

  • Го поддржува имунитетот и кондицијата

  • Оптимален раст на мускулите и развој на телото

  • Одличен вкус и сварливост

  • Колаген, зелена школка и ракови за зглобовите и 'рскавицата

  • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

  • Овошје и билки за подобро варење и имунитет

  • Половина пакување пилешко месо

Состав: пилешко месо 50% (свежо 20%, дехидрирано 30%), овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, масло од лосос (2%), сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин, 260 mg / kg), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 mg / kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, curcuma, 150 mg / kg), маннан-олигосахариди (150 mg / кг), фруктоолигосахариди (100 мг / кг), Mojave yucca (100 мг / кг), камилица (90 мг / кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 60 мг / кг), сушени боровинки 60 mg / kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 31%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.0%
Влажност 10%
Калциум 1.4% 
Фосфор 1.0% 
Омега 3 0.25%
Омега 6 2.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 183 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE JUNIOR M (15 kg) Целосна формула на база на пилешко месо наменета за млади кучиња (1-12 месеци старост) од средни раси (10-25 кг. телесна тежина).   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Здрава структура, развој на коските, зглобовите и забите Го поддржува имунитетот и кондицијата Оптимален раст на мускулите и развој на телото Одличен вкус и сварливост Кол.. Category: Product #: 3212 Regular price: 3.050 ден. 3.050 Available from: ЕКО ПОИНТ