ALTHEA FISH MINI (2 kg)

ALTHEA FISH MINI (2 kg)

550 MKD
без ДДВ: 466 MKD
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 297
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална хипоалергена формула на база на риба (харинга) наменета за возрасни кучиња од мини и средни раси (помалку од 20 кг. телесна тежина), посебно наменета за оние со проблематична кожа и проблеми со варењето на храната. Иако храната е опишана како хипоалергена, поради лесната сварливост погодна е и за кучињата со нормален метаболизам. Рибата содржи многу сварливи протеини, природно е богата со Omega 3 масни киселини, неопходни за кучето. Протеините содржани во храната се хипоалергени, која особина е вредна за метаболизмот на кучињата кои страдаат од алергии.

Состав:Дехидрирана риба (харинга), ориз, пченка, пченица, растителни протеини, животински масти, репкина пулпа, масло од лосос, пиварски квасец, маслиново масло, екстракт од јукка, дехидриран компир, екстракт од цикорија.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 10%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 6.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг.(цена по кг 275 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS