BOSCH PUPPY STARTER (7.5 kg)

BOSCH PUPPY STARTER (7.5 kg)

2.400 MKD
без ДДВ: 2.034 MKD
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4610
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Погодна храна за кучиња во фазата на преминување од мајчино млеко на гранулирана храна. Се препорачува за исхрана на кученца од 1 до 4 месечна возраст. 

Додадениот колострум и специфичните имунолошки комплекси (рецепти развиени од ветеринари), овозможуваат дополнително зајакнување на имунолошкиот систем кај кучињата.

Состав: Свежо месо (мин. 20%), свежо месо од живина, ориз, јачмен, пченка, животински масти, репка пулпа (без шекер), јајца во прав, обезмастено млеко во прав, рибино брашно, хидролизирано месо), лен, квасец (дехидриран), риба, масло, натриум хлорид, школки во прав (мин. 0,1%), калиум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2.5%
Калциум 1.2%
Пепел 6%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг = 320 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS