ADVANCE CAT GASTROENTERITIC SENSITIVE (1.5 kg)

ADVANCE CAT GASTROENTERITIC SENSITIVE (1.5 kg)

1.350 ден.
Потребни наградни поени: 135
Шифра на производ: 122016
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ветеринарна диета за гастроинтестинални проблеми кај мачки

Комплетен диететски производ за возрасни мачки кој помага да се компензираат дигестивните промени во случај на гастроинтестинални нарушувања и егзокрина панкреасна инсуфициенција. Формулиран е со високо сварливи состојки, умерено ниво на масти и зголемено ниво на натриум и калиум. Формулиран е со одбрани извори на протеини и јаглени хидрати за да се намали ризикот од несакани реакции на производот.

 

Категорија: Медицинска

 

Карактеристики на храната:

  • Заштита на цревата и лесно варање,

  • Контрола на измет,

  • Го намалува ризикот од интолеранција на храна.

 

Содржи:

  • Пребиотици (ФОС) и Омега3 – помага во развојот на цревната флора и намалување на воспалението на гастроинтестиналниот тракт,

  • Оризот го потпомогнува варењето на храната и сепиолит кој придонесува за намалено производство на фекалии.

  • Не содржи глутен – го минимизира ризикот од алергиски реакции на глутен.

 

Состав: Ориз, дехидриран протеин од мисирка, протеин од грашок, хидролизирани животински протеини, животински масти, хидролизиран протеин од соја, дехидриран грашок, квасец, рибино масло, кокосово масло, растителни влакна, калиум хлорид, фруктоолигосахариди.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 35%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 14%
Влажност 10%
Натриум 0,5%
Калциум 0.8%
Омега 3 0.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг. = 900 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
ADVANCE CAT GASTROENTERITIC SENSITIVE (1.5 kg) Ветеринарна диета за гастроинтестинални проблеми кај мачки Комплетен диететски производ за возрасни мачки кој помага да се компензираат дигестивните промени во случај на гастроинтестинални нарушувања и егзокрина панкреасна инсуфициенција. Формулиран е со високо сварливи состојки, умерено ниво на масти и зголемено ниво на натриум и калиум. Формулиран е со одбрани извори на протеини и јаглени хид.. Category: Product #: 122016 Regular price: 1.350 ден. 1.350 Available from: ЕКО ПОИНТ