ADVANCE CAT SENIOR&STERILIZED (1.5 kg)

ADVANCE CAT SENIOR&STERILIZED (1.5 kg)

890 ден.930 ден.
Потребни наградни поени: 95
Шифра на производ: 122014
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кога вашата стерилизирана мачка ќе наполни 10 години, таа влегува во постарата фаза од живот. Во оваа фаза и е потребна храна која и помага да ги минимизира ефектите од возраста, да ја контролира тежината и да се грижи за здравјето на бубрезите.

 

ADVANCE Sterilized Senior е врвен, лесно сварлив производ формулиран да ги задоволи специфичните потреби на вашата мачка, кој ги зајакнува нејзините природни бариери и одбрани.

Благодарение на својата формула, производот помага во метаболизмот на мастите, ги штити бубрезите и придонесува за одржување на мускулната маса и зачувување на 'рскавицата во зглобовите.

ADVANCE Sterilized Senior е специјално формулиран за стерилизирани мачки постари од 8 години.

 

Карактеристики и состав:

  • Контрола на тежината – Содржи растителни влакна и Л карнитин со што се намалуваат калориите во хранта и помага за метаболизирање на мастите.

  • Поддршка на бубрези – Комбинација на минерали, специфични состојки и ниско ниво на фосфор придонесуваат за нормално функционирање на бубрезите.

  • Дентална грижа – Содржи минерали пирофосфати кои спречуваат формирање на плаки и промовираат свеж здив.

  • Грижа на зглобови – содржи глукозамин, хондроитин и оптимално ниво на протеини за обнова на зглобната ‘рскавица и зачување на мускулната маса.

 

Состав: Пилешко (18%), пченка, дехидрирани свински протеини, пченкарен протеин, пченичен протеин, јачмен (8%), дехидрирани протеини од живина, животински масти, стабилизирани со мешани токофероли од природно потекло, хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, влакна од грашок, риба масло, дехидрирани јајца, дехидрирани протеини од лосос, калиум хлорид, инулин, пченица, растителни влакна, сол, плазма протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), глукозамин (460 mg/kg), хондроитин (35 mg/kg) сулфати (35 mg/kg) природни полифеноли (0,01%)

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  37%
Масла и масти  16%
Сурови влакна  3.2%
Пепел  6.3%
Фосвор 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг. = 633 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ADVANCE CAT SENIOR&STERILIZED (1.5 kg) Кога вашата стерилизирана мачка ќе наполни 10 години, таа влегува во постарата фаза од живот. Во оваа фаза и е потребна храна која и помага да ги минимизира ефектите од возраста, да ја контролира тежината и да се грижи за здравјето на бубрезите.   ADVANCE Sterilized Senior е врвен, лесно сварлив производ формулиран да ги задоволи специфичните потреби на вашата мачка, кој ги зајакнува нејзини.. Category: Product #: 122014 Regular price: 890 ден. 890 Available from: ЕКО ПОИНТ