ALLERMYL-VIRBAC_осетлива кожа и чешање (200 ml)

ALLERMYL-VIRBAC_осетлива кожа и чешање (200 ml)

950 ден.1.100 ден.
Потребни наградни поени: 110
Шифра на производ: 19
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ALLERMYL шампон со S-I-S SKIN INNOVATIVE SCIENCE® технологија е смирувачки шампон за управување со алергиски состојби на кожата. Специфично дизајниран да ги задоволи потребите на кучињата и мачките со чувствителна и чешлива кожа.

 

Шампонот ALLERMYL е единствена микро-емулгирана формулација која комбинира состојки кои помагаат во:

  • Одржување на интегритетот и бариерата на кожата:

  • Делува навлажнувачки и смирувачки ефекти (липиден комплекс на кожата),

  • Обезбедува антиадхезивни ефекти на микроорганизми (Гликотехнологија),

  • Содржи растителни екстракти кои промовираат природна микробна одбрана на кожата со поддршка на вродениот имунолошки одговор - антимикробни пептиди (AMPs),

  • Промовирање на здрава микробиолошка рамнотежа кај животните со алергиски состојби на кожата (Пироктон и Оламин),

 

Мерки на претпазливост:

Само за животинска употреба. Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите и устата. Не е за ушна употреба. Доколку се развие иритација на кожата, прекинете ја употребата и консултирајте се со ветеринар. Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Производител: VIRBAC - Франција

Пакување: 200 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ALLERMYL-VIRBAC_осетлива кожа и чешање (200 ml) ALLERMYL шампон со S-I-S SKIN INNOVATIVE SCIENCE® технологија е смирувачки шампон за управување со алергиски состојби на кожата. Специфично дизајниран да ги задоволи потребите на кучињата и мачките со чувствителна и чешлива кожа.   Шампонот ALLERMYL е единствена микро-емулгирана формулација која комбинира состојки кои помагаат во: Одржување на интегритетот и бариерата на кожата: .. Category: Product #: 19 Regular price: 950 ден. 950 Available from: ЕКО ПОИНТ