ALTHEA ADULT MEDIUM&LARGE (14 kg)

ALTHEA ADULT MEDIUM&LARGE (14 kg)

2.650 ден.2.880 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 282
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Mare e Monti е комплетна храна формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

Алтеа е целосна, урамнотежена, вистинска и висока хранлива вредност исхрана: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се обезбеди редовна физичка и метаболичка активност на вашето возрасно куче.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики и состав:

 • Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

 • Линиите Althea содржат само свежи и избрани состојки, за да произведеме здрав и вкусен производ.

 • Домати - Со својата голема разновидност на антиоксиданси му помага на имунолошкиот систем.

 • Леќата - Благодарение на соодветната комбинација на влакна, витамини и минерали, тие помагаат да се врати идеалната телесна тежина.

 • Јаболко - Извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој го прочистива телото од надразнувачи.

Лековити билки:

 • Салвија област, има дигестивно дејство.

 • Коњско опавче, богато со силициум диоксид, е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња.

 • Артишок, има прочистувачки својства.

 • Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданси.

 • Althea officinalis, има смирувачко дејство.

 

Витамини: Вит. А, D3, E, B2, B6, B1, Choline Chloride, Jod, D-pantotenska kiselina, Biotin, Calcium.

Минеарли: Fosfor, Vit. K3, B12, Folna kiselina, Magnezium, Bakar, Selen, Cink.

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (говедско мин.40%, пилешко мин.30%, јагнешко мин.10%), ориз (мин.20%), дехидриран лосос 7%, пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), маслиново масло (0,13%), дехидрирани домат (0,12%), дехидрирани моркови, дехидрирани компири, екстракт од јука, Althea officinalis ( 0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 7.0%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг.= 182 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA ADULT MEDIUM&LARGE (14 kg) Althea Mare e Monti е комплетна храна формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси.   Алтеа е целосна, урамнотежена, вистинска и висока хранлива вредност исхрана: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се обезбеди редовна физичка и метаболичка активност на вашето возрасно куче.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики .. Category: Product #: 282 Regular price: 2.650 ден. 2.650 Available from: ЕКО ПОИНТ