ALTHEA  LIGHT (14 kg)

ALTHEA LIGHT (14 kg)

2.990 ден.3.590 ден.
Потребни наградни поени: 330
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 498
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Light e комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња и сениори од средни и големи раси. Ниската калорична вредност е идеална храна за кучиња склони на дебелеење (гојазни) како и постари единки сениори кои послабо се движат и имаат потреба од помалку енергетска храна а при тоа да имаат чувство на ситост.

 

Категорија: Висок Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

  • Јаболко - извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој може да го прочисти телото од иритирачки материи.

  • ФОС (фрукто-олигосахариди) - добиени од екстракт од цикорија и пулпа од репка, го промовираат развојот и одржувањето на цревната бактериска флора, благодарение на нивната функција ја подобруваат ефикасноста на дигестивниот процес.

  • Леќата - благодарение на адекватната комбинација на влакна, витамини и минерали тие помагаат да се врати идеалната телесна тежина.

  • Жалфијата, има дигестивно дејство; Коњско опавче, богато со силициум диоксид е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња; Артишокот има прочистувачки својства; Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданти; Althea officinalis има смирувачко дејство.

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (мин. говедско месо 40%, мин. пилешко 30%, мин. јагнешко 10%), ориз (мин. 20%), дехидриран лосос 7%, пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0 ,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 20%
Масла и масти 8%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 7%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг.= 213 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA LIGHT (14 kg) Althea Light e комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња и сениори од средни и големи раси. Ниската калорична вредност е идеална храна за кучиња склони на дебелеење (гојазни) како и постари единки сениори кои послабо се движат и имаат потреба од помалку енергетска храна а при тоа да имаат чувство на ситост.   Категорија: Висок Премиум   Карактеристики и својства При.. Category: Product #: 498 Regular price: 2.990 ден. 2.990 Available from: ЕКО ПОИНТ