ALTHEA  LIGHT ADULT MINI (2 kg)

ALTHEA LIGHT ADULT MINI (2 kg)

550 ден.690 ден.
Потребни наградни поени: 60
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 296
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Light Mini е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња со прекумерна тежина од мали раси како и сениори кои имаат потреба од храна со нискокалорична вредност.

Алтеа носи квалитет во чинијата на вашето куче. Комплетна, урамнотежена, вистинска исхрана со висока хранлива вредност: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се гарантира редовна физичка и метаболичка активност на вашето возрасно куче.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Природни состојки - Линиите Althea содржат само свежи и избрани состојки, за да му понудите на вашиот четириножен пријател здрав и вкусен производ.

  • Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

  • Јаболко - Извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој може да го прочисти телото од иритирачки материи.

  • ФОС (фрукто-олигосахариди) - Фрукто-олигосахаридите, добиени од екстракт од цикорија и пулпа од репка, го промовираат развојот и одржувањето на цревната бактериска флора, благодарение на нивната нутрацевтска функција ја подобруваат ефикасноста на дигестивниот процес.

  • Леќата - Благодарение на адекватната комбинација на влакна, витамини и минерали,помагаат да се врати идеалната телесна тежина.

  • Лековити билки - Жалфијата има дигестивно дејство. Коњско опавче, богато со силициум диоксид, е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња. Артишокот има прочистувачки својства. Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданси. Althea officinalis има смирувачко дејство.

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (мин. говедско месо 40%, мин. пилешко 30%, мин. јагнешко 10%), ориз (мин. 20%), дехидриран лосос 7%, пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0 ,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,03%) (Equisetum arvense).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 21%
Масла и масти 9%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 7%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 300 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA LIGHT ADULT MINI (2 kg) Althea Light Mini е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња со прекумерна тежина од мали раси како и сениори кои имаат потреба од храна со нискокалорична вредност. Алтеа носи квалитет во чинијата на вашето куче. Комплетна, урамнотежена, вистинска исхрана со висока хранлива вредност: протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се гарантира .. Category: Product #: 296 Regular price: 550 ден. 550 Available from: ЕКО ПОИНТ