ALTHEA  MONOPROTEIN FISH (14 kg)

ALTHEA MONOPROTEIN FISH (14 kg)

3.300 ден.3.700 ден.
Потребни наградни поени: 330
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 496
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Монопротеинска формула исклучиво на месо од риба (лосос), дава хипоалергена нота, како и карактеристика на лесно сварлива храна.

 

Категорија: Висок Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Моркови - богата со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функционалност.

  • Јаболко - извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој може да го прочисти телото од иритирачки материи.

  • Масло од лосос - природно богато со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити крзното правејќи го меко и сјајно.

  • Лековити билки - Салвија, со дигестивно дејство; коњско опавче, богато со силициум диоксид е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња; aртишокот има прочистувачки својства; oриганото и рузмаринот даваат природни антиоксиданти; Althea officinalis има смирувачко дејство.(0,028

 

Состав:Дехидриран лосос 30%, ориз (20%), пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, екстракт од јука, масло од лосос (1,5%), цикорија (1%), дехидрирани јаболка ( 0,2%), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare 0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,028%).arvense (0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 6%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг.= 235 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA MONOPROTEIN FISH (14 kg) Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Монопротеинска формула исклучиво на месо од риба (лосос), дава хипоалергена нота, како и карактеристика на лесно сварлива храна.   Категорија: Висок Премиум   Карактеристики и својства Моркови - богата со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функционалност. .. Category: Product #: 496 Regular price: 3.300 ден. 3.300 Available from: ЕКО ПОИНТ