ALTHEA  MONOPROTEIN FISH ADULT SMALL (2 kg)

ALTHEA MONOPROTEIN FISH ADULT SMALL (2 kg)

600 ден.690 ден.
Потребни наградни поени: 60
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 497
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Athea Mare Mini е комплетна сува монопротеинска храна на база на риба, формулирана за возрасни кучиња од мали раси.

Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

 

Категорија: Супер Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Моркови - Богата со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функционалност,

  • Јаболко - Извор на витамини А и Ц. Кората на јаболкото е богата со пектин кој го прочистува телото од иритирачки материи.

  • Масло од лосос - Природно богат со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити влакното правејќи го меко и сјајно.

  • Лековити билки - Жалфија, со дигестивно дејство. Коњско опавче, богато со силициум диоксид, е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња. Артишокот има прочистувачки својства. Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданси. Althea officinalis има смирувачко дејст

  • Природни состојки - Содржат само свежи и избрани состојки за здрав и квалитетен живот.

Состав: Дехидриран лосос 30%, ориз (20%), пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, екстракт од јука, масло од лосос (1,5%), цикорија (1%), дехидрирани јаболка ( 0,2%), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare 0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arven

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 6%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 300 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA MONOPROTEIN FISH ADULT SMALL (2 kg) Athea Mare Mini е комплетна сува монопротеинска храна на база на риба, формулирана за возрасни кучиња од мали раси. Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.   Категорија: Супер Премиум   Карактеристики и својства Моркови - Богата со в.. Category: Product #: 497 Regular price: 600 ден. 600 Available from: ЕКО ПОИНТ