ALTHEA  MONOPROTEIN LAMB (14 kg)

ALTHEA MONOPROTEIN LAMB (14 kg)

3.090 ден.3.550 ден.
Потребни наградни поени: 320
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 494
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Монопротеинска формула исклучиво на јагнешко месо, дава хипоалергена нота, како и карактеристика на лесно сварлива храна.

 

Категорија: Висок Премиум

 

Карактеристики и својства

  • Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

  • Моркови - Богата со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функционалност.

  • MOS (мано-олигосахариди) - добиени од пивскиот квасец, го блокираат дејството на лошите бактерии во цревниот тракт.

  • Леќата - благодарение на соодветната комбинација на влакна, витамини и минерали, тие помагаат да се врати идеалната телесна тежина.

  • Лековити билки - Салвија, со дигестивно дејство; коњско опавче, богато со силициум диоксид е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња; aртишокот има прочистувачки својства; oриганото и рузмаринот даваат природни антиоксиданти; Althea officinalis има смирувачко дејство.

 

Состав: Дехидрирано јагнешко месо 30%, ориз (20%), пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%) ), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare, Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 6%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг.= 228 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA MONOPROTEIN LAMB (14 kg) Althea Masseria е комплетна сува храна, формулирана за возрасни кучиња од средни и големи раси. Монопротеинска формула исклучиво на јагнешко месо, дава хипоалергена нота, како и карактеристика на лесно сварлива храна.   Категорија: Висок Премиум   Карактеристики и својства Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - игра важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рам.. Category: Product #: 494 Regular price: 3.090 ден. 3.090 Available from: ЕКО ПОИНТ