ALTHEA PUPPY&JUNIOR (14 kg)

ALTHEA PUPPY&JUNIOR (14 kg)

2.690 ден.2.850 ден.
Потребни наградни поени: 260
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 396
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Puppy & Junior е целосна храна формулирана за кученца од средни и големи раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Алтеа е целосна, избалансирана, оригинална и диета со висока хранлива вредност: протеини, јаглехидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се обезбеди редовна физичка и метаболичка активност на вашето кученце.

 

  • Доматот со големата разновидност на антиоксиданти му помага на имунитетот.

  • Масло од лосос, природно богато со Омега-3, го зајакнува и штити влакното правејќи го меко и сјајно, како и здравјето на нервниот и кардиоваскуларниот систем, со што се стимулира имунитетот.

  • Јајца извор на протеини со најголема биолошка вредност.

Содржи разни билки:

  • Лековити билки од област на салвија, со благоприајтно дигестивно дејство. Коњско опавче, богато со силициум диоксид, одличен реминерализатор за кученца.

  • Артишок, со прочистувачки својства.

  • Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданти.

  • Althea officinalis, има смирувачко дејство.

 

Состав: Дехидрирано месо 38% (говедско месо мин. 40%, пилешко мин. 30%, јагнешко мин. 10%), ориз (мин. 20%), дехидриран лосос 7%, пченка, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, дехидриран морков, дехидриран компир, екстракт од јука, масло од лосос, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јајца (0,5%), дехидрирани јаболка (0,2%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат ( 0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Sage officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 3%
Пепел 6.5%
Калциум 1.5%
Фосфор 0.8%

 

Пакување: 14 kg (цена по кг. = 189 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA PUPPY&JUNIOR (14 kg) Althea Puppy & Junior е целосна храна формулирана за кученца од средни и големи раси.   Категорија: Супер премиум   Алтеа е целосна, избалансирана, оригинална и диета со висока хранлива вредност: протеини, јаглехидрати, масти, витамини, влакна, минерали и природни елементи за да се обезбеди редовна физичка и метаболичка активност на вашето кученце.   Доматот со големата раз.. Category: Product #: 396 Regular price: 2.690 ден. 2.690 Available from: ЕКО ПОИНТ