ALTHEA SENIOR 7+ MEDIUM&MAXI (14 kg)

ALTHEA SENIOR 7+ MEDIUM&MAXI (14 kg)

2.690 ден.2.880 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 414
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Althea Senior е комплетна сува храна формулирана за постари кучиња (сениори од 7 годишна возраст и постари) од средни и големи раси.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики и состав

 • Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем.

 • Линиите Althea содржат само свежи и избрани состојки, за да произведеме здрав и вкусен производ.

 • Моркови - Богати со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функција.

 • Хондроитин и глукозамин - за регенерација на 'рскавицата.

 • Масло од лосос - Природно богат со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити влакното, правејќи го меко и сјајно.

Лековити билки

 • Салвија област, има дигестивно дејство.

 • Коњско опавче, богато со силициум диоксид, е одличен реминерализатор за кученца и постари кучиња.

 • Артишок, има прочистувачки својства.

 • Ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданси.

 • Althea officinalis, има смирувачко дејство.

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (говедско мин.40%, пилешко мин.30%, јагнешко мин.10%), ориз (мин.20%), дехидриран лосос 7%, пченка, деривати на пченица, животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), дехидрирани моркови (0,15%), маслиново масло (0, 13%), дехидриран домат (0,12%), Хондроитин и глукозамин, Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,031%), лук во прав (0.035%). 0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 11%
Сурови влакна 3%
Пепел 7%
Калциум 1.1%
Фосфор 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 kg (цена по кг. = 182 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA SENIOR 7+ MEDIUM&MAXI (14 kg) Althea Senior е комплетна сува храна формулирана за постари кучиња (сениори од 7 годишна возраст и постари) од средни и големи раси.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики и состав Природен извор на ОМЕГА 3 и 6 - важна улога за здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларната рамнотежа, а со тоа го стимулира имунолошкиот систем. Линиите Althea содржат само свежи.. Category: Product #: 414 Regular price: 2.690 ден. 2.690 Available from: ЕКО ПОИНТ