ANTI ARTROZIN (80 tbl)

ANTI ARTROZIN (80 tbl)

550 ден.600 ден.
Потребни наградни поени: 55
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра на производ: 1520
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Анти артрозин се суплементи во таблетарна форма кој содржи глукозамин и хондроитин (главни компоненти на зглобната 'рскавица).

Поради генетска или расна предиспозиција суплементот наоѓа примена кај постари кучиња и мачки поради претерано трошење а споро обновување на зглобната 'рскавица.

Во овој случај овие индивидуи имаат проблеми со ревитализација и обнова на зглобната 'рскавица, што предизвикува триење на зглобните површини, консеквентно на тоа воспаление и болка во зглобовите, како и кривење при движење, тешко станување, итн (пореметена моторика).

Препаратот се препорачува и кај млади кучиња во фаза на раст од средни и големи раси на кучиња за добро формирање на зглобната 'рскавица и зглобната чаура.

 

Состав:Глукозамин сулфат 500 mg, хондроитин сулфат 100 mg, L-аргинин - 20 mg, L-пролин 20 mg.

 

Индикации:

- помага во обновувањето на зглобовите, ја штити 'рскавицата од рана дегенерација,

- помага да се запре болката и целосно да се врати 'рскавицата во повредените зглобови,

- го подобрува формирањето на колаген и еластин, најважните елементи на 'рскавичното ткиво,

- формира полипептиди кои го стимулираат растот на `рскавицата и оштетените зглобови,

- помага во синтеза на хијалуронска киселина, што допринесува до намалување на триењето меѓу површините на 'рскавицата.

 

Препорачана дневна доза:

- 2 таблети дневно за кучиња со тежина до 10 кг. и

- 3 таблети на ден за кучиња со тежина над 10 кг.

 

ПАКУВАЊЕ:80 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
GOLASH PHARMA ANTI ARTROZIN (80 tbl) Анти артрозин се суплементи во таблетарна форма кој содржи глукозамин и хондроитин (главни компоненти на зглобната 'рскавица). Поради генетска или расна предиспозиција суплементот наоѓа примена кај постари кучиња и мачки поради претерано трошење а споро обновување на зглобната 'рскавица. Во овој случај овие индивидуи имаат проблеми со ревитализација и обнова на зглобната 'рскавица, што преди.. Category: Product #: 1520 Regular price: 550 ден. 550 Available from: ЕКО ПОИНТ