ARTHROVET COMPLEX (60 tbi - мали раси)

ARTHROVET COMPLEX (60 tbi - мали раси)

1.450 ден.
Потребни наградни поени: 150
Шифра на производ: 255
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Додаток за мачки и кучиња за ревитализација на зглобна 'рскавица и дисфункции на зглобовите.

 

Погоден е и за млади и за стари животни.

  • За млади животни во раст кај кои е потребно здраво и правилно формирање на зглобната ′рскавица за здрави и јаки зглобови посебно кај големите и тешките раси на кучиња.

  • За старите животни во текот на животот доаѓа до прекумерно трошење на зглобната ′рскавица што предизвикува несакано триење на зглобните површини, што само по себе предизвикува воспаление (артритис), болка, оток, кривење, неволно одење итн.

Некои раси, а посебно тешките и оние со прекумерна тежина се предиспонирани кон вакви заболувања на зглобовите.

Особено се препорачува при ортопедска траума, пред ортопедски процедури и за време на закрепнување.

 

Главни состојки: глукозамин комплекс, Глицин, хондроитин сулфат, магнезиум стеарат, натриум хиалуронат, стеаринска киселина, соја масло, соја лецитин, Хијалуронска киселина.

Додатоци :Persea americana Мил, тартарат, Л-Карнитин, Витамин Ц 25 мг, Harpagophytum procumbens, колоиден силициум диоксид, манган оксид, цинк оксид.

 

Препорачана доза за кучиња:

- 1 таблета на 5 кг. телесна тежина на ден за кучиња под 15 кг/тт

Препорачана доза за мачки:

- 1 таблета на ден

 

Пакување:

  • 60 таблети за кучиња до 15 кг. телесна тежина (мали раси и мачки)

 

Производител: Vet Еxpert

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
ARTHROVET COMPLEX (60 tbi - мали раси) Додаток за мачки и кучиња за ревитализација на зглобна 'рскавица и дисфункции на зглобовите.   Погоден е и за млади и за стари животни. За млади животни во раст кај кои е потребно здраво и правилно формирање на зглобната ′рскавица за здрави и јаки зглобови посебно кај големите и тешките раси на кучиња. За старите животни во текот на животот доаѓа до прекумерно трошење на згл.. Category: Product #: 255 Regular price: 1.450 ден. 1.450 Available from: ЕКО ПОИНТ