BIOFORM ADULT MIX (10 kg)

BIOFORM ADULT MIX (10 kg)

950 ден.990 ден.
Потребни наградни поени: 99
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125604
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

BIOFORM ADULT MIX е комплетна храна за кучиња за одржување наменета за исхрана на кучиња од средни и големи раси. Формулирана храна за да внесе вистинската количина на хранливи материи во секојдневната исхрана на кучето.

Технологијата со која се произведува ја прави храната високо сварлива и вкусена.

Се произведува со висококвалитетни суровини, всушност содржи пилешко како единствен извор на протеини, маст, ориз како извор на високо сварлив скроб. Содржи додатоци од лековити билки, зеленчук и бета каротин.

 

Категорија: Премиум

 

Состoјки: Дехидрирано пилешко месо, житарици, пченка, , масла и масти, пулпа од репка, витамини и минерали, ФОС (фруктоолигосахариди), рогач, пивски квасец.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22%
Масла и масти 9%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 10%
Калциум 1.8%
 
Фосфор 1.2%

 

Пакување: 10 кг. (цена по кг. = 99 ден)

 

Земја на потекло: Италија

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
CENNAMO BIOFORM ADULT MIX (10 kg) BIOFORM ADULT MIX е комплетна храна за кучиња за одржување наменета за исхрана на кучиња од средни и големи раси. Формулирана храна за да внесе вистинската количина на хранливи материи во секојдневната исхрана на кучето. Технологијата со која се произведува ја прави храната високо сварлива и вкусена. Се произведува со висококвалитетни суровини, всушност содржи пилешко како единствен извор на.. Category: Product #: 125604 Regular price: 950 ден. 950 Available from: ЕКО ПОИНТ