BIOPROTECT (15-60 Tbl)

BIOPROTECT (15-60 Tbl)

390 ден.
Потребни наградни поени: 126
Шифра на производ: 27
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Таблети:

Пробиотик за кучиња и мачки.

BioProtect е потпорен препарат за кучиња и мачки со нарушувања на гастроинтестиналната микрофлора. Посебно се препорачува како додаток на антибиотска терапија, во случај на дијареа и после прочистување од внатрешни паразити, глисти, џиардиа, други протозои. Може да се користи профилактички кај животни во раст и животни склони кон запек.

 

Карактеристики и состав:

Зошто BioProtect?

  • Го инхибира растот на патогени бактерии;

  • Jа регулира корисната микрофлора во дигестивниот тракт;

  • Го поддржува неспецифичен имунитет и го намалува ризикот од дијареа.

  • Капсулите BioProtect содржат 5 милиони единици бактерии кои формираат колонии кои го поддржуваат растот на корисната цревна микрофлора, додека ги ограничуваат потенцијалните патогени бактерии.

  • Мананолигосахаридите и фруктоолигосахаридите се пребиотици кои го поддржуваат природниот раст на заштитната цревна бактериска флора и имаат способност да го стимулираат цревниот имунитет.

 

Активни состојки: пробиотски бактерии 5.000.000 cfu. (Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus), маннанолигосахариди 100 mg, фруктоолигосахариди 100 mg.

 

Препорачана дневна доза: 1-2 капсули на ден. Капсулите може да се администрираат директно во устата или нивната содржина да се меша со храна.

На животното треба да му се обезбеди постојан пристап до свежа вода.

 

ПАКУВАЊЕ: 60 капсули.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BIOPROTECT (15-60 Tbl) Пробиотик за кучиња и мачки. BioProtect е потпорен препарат за кучиња и мачки со нарушувања на гастроинтестиналната микрофлора. Посебно се препорачува како додаток на антибиотска терапија, во случај на дијареа и после прочистување од внатрешни паразити, глисти, џиардиа, други протозои. Може да се користи профилактички кај животни во раст и животни склони кон запек.   Карактеристики и сост.. Category: Product #: 27 Regular price: 390 ден. 390 Available from: ЕКО ПОИНТ