BREKKIES ADULT MIX BEEF (20 kg)

BREKKIES ADULT MIX BEEF (20 kg)

3.700 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: BREKKIES DOG
Шифра на производ: 121010
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Brekkies Mix Beef е балансирана сува храна за возрасни кучиња која им ги обезбедува сите важни хранливи материи за одржување на оптимална физичка кондиција.

  • Говедското и пилешкото даваат вредна енергија и служат како извори на животински протеини кои можат да промовираат силни мускули.

  • Зеленчукот содржи влакна и јаглехидрати кои придонесуваат за холистичка исхрана и исто така може да го поддржат здравото варење.

  • Линолеинската киселина, есенцијална омега-6 масна киселина, може позитивно да влијае на здравјето на кожата и палтото.

  • Калциумот и фосфорот, од друга страна, можат да промовираат силни коски и здрави заби. Други важни витамини, како и селен, железо и манган можат да ја зајакнат природната одбрана и да го поддржат имунолошкиот систем.

 

Состав: Mесо и животински нуспроизводи (4% сушен говедски протеин), житарици (10% пченица, 4% пченка), растителни нуспроизводи (2,5% пулпа од репка), масла и масти, минерали, зеленчук (1% сушен грашок, еквивалент до 4% свеж грашок, 0,05% дехидрирани моркови).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  21.5%
Масла и масти  10%
Сурови влакна  3.5%
Пепел  9.3%
Омега 3 0.2%
Омега 6 2.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 180 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BREKKIES DOG BREKKIES ADULT MIX BEEF (20 kg) Brekkies Mix Beef е балансирана сува храна за возрасни кучиња која им ги обезбедува сите важни хранливи материи за одржување на оптимална физичка кондиција. Говедското и пилешкото даваат вредна енергија и служат како извори на животински протеини кои можат да промовираат силни мускули. Зеленчукот содржи влакна и јаглехидрати кои придонесуваат за холистичка исхрана и исто така може.. Category: Product #: 121010 Regular price: 3.700 ден. 3.700 Available from: ЕКО ПОИНТ