BRIT CARE CAT ADULT SALMON (Лосос) (85 gr)

BRIT CARE CAT ADULT SALMON (Лосос) (85 gr)

85 ден.
Шифра на производ: 104100530
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Филети во сос збогатени со морско растение и настурциум.

Комплетна суперпремиум храна без жито за возрасни мачки.

 

Исхраната на мачките треба да биде разновидна, вкусна и, пред сè, здрава.

Вкусните торбички Brit Care служат и како целосна храна и како вкусен додаток на сува храна за дополнителна разновидност и вкус. Тие се особено погодни за многу пребирливи мачки или мачки со проблематичен внес на храна.

Благодарение на додаденото морско растение и настурциум, тие помагаат во спречување на болести на уринарниот тракт.

 

Состав: филети со 85% месо (62% пилешко, 15% црн дроб, 8% лосос), супа, 1% морско трнче, 0,5% настурциум, минерали, скроб од грашок.

Витаминско-минрален состав: Витамин D3, Е, биотин, цинк, манган, железо, бакар, јод, таурин, L-метионин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 8%
Масла и масти 4%
Сурови влакна 0.5%
Пепел 2%
Калциум 0.25%
Фосфор 0.2%
Натриум 0.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 85 gr.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE CAT ADULT SALMON (Лосос) (85 gr) Филети во сос збогатени со морско растение и настурциум. Комплетна суперпремиум храна без жито за возрасни мачки.   Исхраната на мачките треба да биде разновидна, вкусна и, пред сè, здрава. Вкусните торбички Brit Care служат и како целосна храна и како вкусен додаток на сува храна за дополнителна разновидност и вкус. Тие се особено погодни за многу пребирливи мачки или мачки со проблем.. Category: Product #: 104100530 Regular price: 85 ден. 85 Available from: ЕКО ПОИНТ