BRIT CARE CAT ADULT DUCK&TURKEY (Патка и Мисирка) (85 gr)

BRIT CARE CAT ADULT DUCK&TURKEY (Патка и Мисирка) (85 gr)

85 ден.
Шифра на производ: 104100532
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна супер премиум влажна храна за возрасни и стерилизирани мачки, со патка мисирка, морков и рузмарин.

БЕЗ ГМО – БЕЗ соја – БЕЗ додаден шеќер

Пауч за зголемување на разновидноста на исхраната на вашата мачка, совршени за екстра пребирливи мачки и мачки со проблеми со јадење храна. За да се чувствува стомакот на вашата мачка уште подобро, тие исто така содржат рузмарин и моркови за да го поддржат правилното варење.

 

Состав: филети со 85% месо (62% пилешко, 15% црн дроб, 4% патка, 4% мисирка), супа, 3% морков, 0,5% рузмарин, минерали, скроб од грашок.

Витаминско-минрален состав: Витамин D3, Е, биотин, цинк, манган, железо, бакар, јод, таурин, L-метионин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 9%
Масла и масти 3.5%
Сурови влакна 0.5%
Пепел 2%
Калциум 0.25%
Фосфор 0.2%
Натриум 0.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 85 gr.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE CAT ADULT DUCK&TURKEY (Патка и Мисирка) (85 gr) Комплетна супер премиум влажна храна за возрасни и стерилизирани мачки, со патка мисирка, морков и рузмарин. БЕЗ ГМО – БЕЗ соја – БЕЗ додаден шеќер Пауч за зголемување на разновидноста на исхраната на вашата мачка, совршени за екстра пребирливи мачки и мачки со проблеми со јадење храна. За да се чувствува стомакот на вашата мачка уште подобро, тие исто така содржат рузмарин и моркови за да г.. Category: Product #: 104100532 Regular price: 85 ден. 85 Available from: ЕКО ПОИНТ