BRIT CARE MINI GRAIN FREE (2 kg)

BRIT CARE MINI GRAIN FREE (2 kg)

1.050 ден.1.290 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 3435
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна на база на лосос и туна (45%) за возрасни кучиња од мали и мини раси (под 10 кг. телесна тежина).

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактериситки:

  • Поради монопротеинот од риба, храната има хипоалергени карактеристики.

  • Лесно сварлива. Затоа е посебно погодна и за кучиња со проблематична дигестија.

  • Висока содржина на Омега 3 и 6, допринесува за здрава кожа и сјајно крзно.

  • Не содржи житарици (Grain Free), soja (Soy Free).

 

Состав: Лосос (20%), протеин од свеж лосос (15%), сушена туна (15%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, ленено семе (5%), хељда, масло од лосос (3%), сушен јаболка, пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифеноли 70 mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg) , екстракт од 'рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/ kg), јука шидигера (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трнче (75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg / kg), жалфија (25 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 19%
Сурови влакна 2.8%
Пепел 8.4%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.1%
Омега 3 2.3%
Омега 6 2.7%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг. = 645 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE MINI GRAIN FREE (2 kg) Комплетна храна на база на лосос и туна (45%) за возрасни кучиња од мали и мини раси (под 10 кг. телесна тежина).   Категорија: Супер премиум   Карактериситки: Поради монопротеинот од риба, храната има хипоалергени карактеристики. Лесно сварлива. Затоа е посебно погодна и за кучиња со проблематична дигестија. Висока содржина на Омега 3 и 6, допринесува за здрав.. Category: Product #: 3435 Regular price: 1.050 ден. 1.050 Available from: ЕКО ПОИНТ