BRIT CARE VETRINARY DIET CAT HIPOALERGENIC (200 gr)

BRIT CARE VETRINARY DIET CAT HIPOALERGENIC (200 gr)

145 ден.
Шифра на производ: 104100709
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна диетална храна за мачки - намалување на нетолеранцијата на состојки и хранливи материи.

НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)

 

ИНДИКАЦИИ:

  • Алергии на храна со дерматолошки или гастроинтестинални симптоми,

  • Нетолеранција на храна,

  • Надворешен отитис, атопичен дерматитис,

  • Поддршка на здравјето и квалитетот на косата и кожата,

  • Честа дијареа и цревни инфекции,

  • Смирување на дигестивниот тракт,

  • Долгорочна исхрана по елиминациска диета.

Состав: лосос (55%), зелен грашок (3%), пивски квасец (2%), брашно од грашок, масло од лосос (2%), лигноцелулоза, монморилонит (0,5%), сушени алги (Ascophyllum nodosum), манан-олигосахариди, β-глукани, фрукто-олигосахариди, јука мојаве, сушен морски трн.

Минерално-витамински состав: витамин А, витамин D3, витамин E, витамин Ц, биотин, цинк, манган, калиум јодид, бакар, селен, L-метионин, таурин, мононатриум глутамат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 9%
Масла и масти 7%
Сурови влакна 1%
Пепел 2.5%
Калциум 0.2%
Фосфор 0.25%
Натриум 0.6%
Калиум 0.3%
Магнезиум 0.03%
Oмега 6 0.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 200 gr.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY DIET CAT HIPOALERGENIC (200 gr) Комплетна диетална храна за мачки - намалување на нетолеранцијата на состојки и хранливи материи. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)   ИНДИКАЦИИ: Алергии на храна со дерматолошки или гастроинтестинални симптоми, Нетолеранција на храна, Надворешен отитис, атопичен дерматитис, Поддршка на здравјето и квалитетот на косата и кожата, .. Category: Product #: 104100709 Regular price: 145 ден. 145 Available from: ЕКО ПОИНТ