BRIT CARE VETRINARY DIET DOG GASTROINTESTINAL (400 gr)

BRIT CARE VETRINARY DIET DOG GASTROINTESTINAL (400 gr)

290 ден.
Шифра на производ: 104100712
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Гастроинтестинал храна конзерва за куче со лосос и грашок.

НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)

 

СОСТАВ: лосос (55%), зелен грашок (4%), пивски квасец (3%), масло од лосос (2%), брашно од грашок, лигноцелулоза, калциум карбонат, монморилонит (0,5%), лушпи и семиња од псилиум (0,5% ), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), манан-олигосахариди (0,005%), β-глукани (0,005%), фрукто-олигосахариди (0,004%), мојаве јука (0,004%), сушен морски кифли.004%) (0.004%) .

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 8%
Масла и масти 6%
Сурови влакна 1%
Пепел 3%
Калциум 0.2%
Фосфор 0.3%
Натриум 0.2%
Калиум 0.2%
Магнезиум 0.07%

 

ПАКУВАЊЕ: 400 gr.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY DIET DOG GASTROINTESTINAL (400 gr) Гастроинтестинал храна конзерва за куче со лосос и грашок. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)   СОСТАВ: лосос (55%), зелен грашок (4%), пивски квасец (3%), масло од лосос (2%), брашно од грашок, лигноцелулоза, калциум карбонат, монморилонит (0,5%), лушпи и семиња од псилиум (0,5% ), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), манан-олигосахариди (0,005%), β-глукани.. Category: Product #: 104100712 Regular price: 290 ден. 290 Available from: ЕКО ПОИНТ