BRIT CARE VETRINARY DIET CAT GASTROINTESTINAL (200 gr)

BRIT CARE VETRINARY DIET CAT GASTROINTESTINAL (200 gr)

145 ден.
Потребни наградни поени: 15
Шифра на производ: 104100712
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна диететска храна за мачки - намалување на акутни цревни апсорптивни нарушувања, компензација на варење храна без зрна за мачки со гастроинтестинални проблеми

НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)

 

ИНДИКАЦИИ:

 

  • Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање),

  • Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање,

  • Панкреатитис,

  • Воспалителна болест на цревата (IBD),

  • Дигестивни нарушувања, малапсорпција.

 

Состав: лосос (55%), зелен грашок (3%), пивски квасец (2%), брашно од грашок, масло од лосос (2%), лигноцелулоза, монморилонит, сушени алги (Ascophyllum nodosum), манан-олигосахариди, β-глукани, фрукто-олигосахариди, јука мојаве, сушен морски трн.

Минрално-витамински состав: витамин А, витамин D3, витамин E, витамин Ц, биотин, цинк, манган, калиум јодид, бакар, селен, L-метионин, таурин, мононатриум глутамат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 9%
Масла и масти 7%
Сурови влакна 1%
Пепел 2.5%
Калциум 0.2%
Фосфор 0.25%
Натриум 0.6%
Калиум 0.3%
Магнезиум 0.03%
Oмега 6 0.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 200 gr.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY DIET CAT GASTROINTESTINAL (200 gr) Комплетна диететска храна за мачки - намалување на акутни цревни апсорптивни нарушувања, компензација на варење храна без зрна за мачки со гастроинтестинални проблеми НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)   ИНДИКАЦИИ:   Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање), Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање, Панкреати.. Category: Product #: 104100712 Regular price: 145 ден. 145 Available from: ЕКО ПОИНТ