BRIT CARE VETRINARY DIET DOG HIPOALERGENIC (400 gr)

BRIT CARE VETRINARY DIET DOG HIPOALERGENIC (400 gr)

290 ден.
Шифра на производ: 104100709
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Хипоалергена храна во конзерва за куче.

НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)

 

СОСТАВ: лосос (55%), зелен грашок (4%), масло од лосос (3%), брашно од грашок, лигноцелулоза, калциум карбонат, сушени алги (Ascophyllum nodosum), манан- олигосахариди, β-глукани, фрукто-олигосахариди, мојаве јука, сушен морски треви.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 8%
Масла и масти 8%
Сурови влакна 1%
Пепел 2.5%
Калциум 0.2%
Фосфор 0.3%
Натриум 0.25%
Омега 3 0.3%
Омега 6 0.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 400 gr.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY DIET DOG HIPOALERGENIC (400 gr) Хипоалергена храна во конзерва за куче. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)   СОСТАВ: лосос (55%), зелен грашок (4%), масло од лосос (3%), брашно од грашок, лигноцелулоза, калциум карбонат, сушени алги (Ascophyllum nodosum), манан- олигосахариди, β-глукани, фрукто-олигосахариди, мојаве јука, сушен морски треви.   АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ  Сурови про.. Category: Product #: 104100709 Regular price: 290 ден. 290 Available from: ЕКО ПОИНТ