BRIT CARE VETRINARY GASTROINETSTINAL (2/12 kg)

BRIT CARE VETRINARY GASTROINETSTINAL (2/12 kg)

1.150 ден.
Шифра на производ: 100170945
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на акутни и хронични цревни апсорптивни нарушувања, хронични дигестивни проблеми (проблеми со варање и апсорпција на храната). Содржи харинга, лосос, грашок и хељда.

НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)

 

ИНДИКАЦИИ

• Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање)

• Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање

• Панкреатитис

• Зголемено надуеност

• Дигестивни нарушувања

• Егзокрина панкреасна инсуфициенција (ЕПИ)

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  • АКУТНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ: Во случај на акутни нарушувања на интестиналната апсорпција, хранете само со Brit VD Gastrointestinal Dog и вода 1-3 недели. На цревата ќе им требаат до 3 недели за целосна регенерација и обновување на функцијата.

  • ХРОНИЧНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ: Во случај на лошо варење, користете само Brit VD Gastrointestinal Dog во период од 3-12 недели. Во случај на хронични гастроинтестинални проблеми храната треба да се користи доживотно.

 

СОСТАВ: дехидрирана харинга (26%), жолт грашок (23%), леќата, хидролизиран протеин од лосос (12%), пилешки масти (10%), пулпа од јаболко, јајца (2%), масло од лосос (2%), хидролизиран сос од лосос (2%), пивски квасец (1%), минерали, лушпи и семиња од псилиум (0,5%), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), лушпи од јајца (извор на калциум), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), β-глукани, фрукто-олигосахариди, јука од мојаве, морско растение.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 25%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 1.5%
Пепел 5.8%
Калциум 0.9%
Фосфор 0.6%
Натриум 0.6%
Калиум 0.1%
Омега 3 0.85%
Омега 6 2.2%

 

ПАКУВАЊЕ: 2/12 кг. (цена по кг. = 575 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY GASTROINETSTINAL (2/12 kg) Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на акутни и хронични цревни апсорптивни нарушувања, хронични дигестивни проблеми (проблеми со варање и апсорпција на храната). Содржи харинга, лосос, грашок и хељда. НE содржи житарици, НЕ содржи глутен (GRAIN FREE-GLUTEN FREE)   ИНДИКАЦИИ • Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање) • Смирување на дигестивниот тракт по дијареа.. Category: Product #: 100170945 Regular price: 1.150 ден. 1.150 Available from: ЕКО ПОИНТ