BRIT CARE VETRINARY RENAL (2/12 kg)

BRIT CARE VETRINARY RENAL (2/12 kg)

1.050 ден.
Потребни наградни поени: 100
Шифра на производ: 100170949
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна диетална храна за кучиња – поддршка на бубрежната функција во случај на хронична бубрежна инсуфициенција.

 

ИНДИКАЦИИ: Хронична бубрежна инсуфициенција

КОНТРАИНДИКАЦИИ: Кученца, Бремени и доилки кучиња

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Хронична бубрежна инсуфициенција:

Поголемиот дел од CRI кучињата страдаат од неспособност или анорексија поради ефектот на уремичните токсини врз гастроинтестиналната мукоза. Протеинскиот катаболизам за време на неспособност го зголемува производството на

уремични токсини и ја влошува состојбата. Неопходно е да се задржи внесот на храна и постепено да се премине на Брит ВД Ренал.

 

СОСТАВ: жолт грашок (44%), пилешки масти (12%), леќа, јајца (10%), пулпа од јаболко, хидролизиран протеин од лосос (7%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), минерали, лушпи од јајца (извор на калциум), калиум цитрат, лушпи од псилиум и семиња, сушени алги (Ascophyllum nodosum), хитосан, екстракт од квасец (извор на манан- олигосахариди, β-глукани, фрукто-олигосахариди, јука од мојаве, морско растение.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ 

Сурови протеини 14%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2.8%
Пепел 4.5%
Калциум 0.6%
Фосфор 0.25%
Натриум 0.07%
Калиум 0.45%
Аргинин 0.42%
Таурин 0.32%
Омега 3 0.6%
Омега 6 2.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг. = 525 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT CARE VETRINARY RENAL (2/12 kg) Комплетна диетална храна за кучиња – поддршка на бубрежната функција во случај на хронична бубрежна инсуфициенција.   ИНДИКАЦИИ: Хронична бубрежна инсуфициенција КОНТРАИНДИКАЦИИ: Кученца, Бремени и доилки кучиња   НАЧИН НА УПОТРЕБА: Хронична бубрежна инсуфициенција: Поголемиот дел од CRI кучињата страдаат од неспособност или анорексија поради ефектот на уремичните токсини врз .. Category: Product #: 100170949 Regular price: 1.050 ден. 1.050 Available from: ЕКО ПОИНТ