BRIT FRESH CHICKEN PUPPY (12 kg)

BRIT FRESH CHICKEN PUPPY (12 kg)

3.650 ден.
Потребни наградни поени: 350
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 100170987
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Свежо пилешко (свежо 40% + дехидрирано 25%) со компир, леќа, црна рибизла и магдонос. Суперпремиум формула за кученца и помлади кучиња 1-12 месеци од сите раси.

Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.

 

Категорија: Супер премиум

 

Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома.

Ги комбиниравме древните зрна како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени што сигурно ги задоволува критериумите за висококвалитетна исхрана.

 

Карактеристики:

  • Оптимална за кученца за здрав и правилен раст,

  • Одличен вкус и свежа арома,

  • Содржи древни зрна и други природни состојки - компири, овес, леќа, ленено семе, црна рибизла,

  • Традиционални билки - мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос,

  • Без глутен - без соја - без пченка - без бои или хемиски вкусови

 

Состав: Свежо пилешко (40%), сушено пилешко (25%), компир (8%), пилешки маснотии (конзервирано со мешани токофероли), овес, леќа (3%), јаболка, цвекло, масло од лосос, пивски квасец, ленено семе , Пилешки црн дроб, колаген, алги, црна рибизла (0,2%), магдонос (0,055%), рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium), глукозамин 1,700 mg/kg, хондроитин сулфат 1,300 mg/kg, -лигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, Манан-олигосахариди 180 mg/kg, Јука 150 mg/kg, зелени школки 100 mg/kg.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 21%
Сурови влакна 2.0%
Влажност 10%
Пепел 7.8%
 
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.95%
Омега 6 2.2%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 305 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT FRESH CHICKEN PUPPY (12 kg) Свежо пилешко (свежо 40% + дехидрирано 25%) со компир, леќа, црна рибизла и магдонос. Суперпремиум формула за кученца и помлади кучиња 1-12 месеци од сите раси. Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.   Категорија: Супер премиум   Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обра.. Category: Product #: 100170987 Regular price: 3.650 ден. 3.650 Available from: ЕКО ПОИНТ