BRIT NATURE ADULT L (15 kg)

BRIT NATURE ADULT L (15 kg)

2.950 ден.3.300 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3223
Наградни поени: 7
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од големи раси (25-45 кг. телесна тежина).

Содржи Омега 3 и 6, билки и овошки.

 

Категорија: Висок премиум

Карактеристики:

 • Возрасни кучиња од големите раси поради нивната тежина имаат потреба од здрави зглобови, скелет и силни коски. Затоа имаат поголема потреба од антиоксиданти, глукозамин, хондроитин и колаген кои се содржани во зелени школки и ракови,

  • Омега 3 и 6 масните киселини за здраво срце, кожа и влакно, а го успорува и процесот на стареење,

  • Содржината на пробиотик дава поддршка на цревната микрофлора и нормална функција на дигестивниот систем на кучето,

  • Оброкот содржи 45% пилешко месо, што му дава на телото вистинско количество протеини и оптимална количина на хранливи материи,

  • Храната помага да се контролира тежината на кучето согласно неговата возраст,

  • Маслото од лосос и пивски квасец даваат поддршка на виталноста на кучето, активноста на мозокот и состојбата на кожата и крзното,

  • Не содржи соја, хемиски адитиви и конзерванси, што ја прави храната исклучително вкусна.

   

Состав: пилешко месо 45% (свежо 20%, дехидрирано 25%), овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, сушено јаболко, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин 210 mg/kg), рксавица (извор на хондроитин (150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, (120 mg/kg), маннан-олигосахариди (120 mg/kg), фруктоолигосахариди (90 mg/kg), Mojave yucca (90 mg/kg), камилица (80 mg/kg), зелени школки, сушени боровинки. 

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.0%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.6%

 

ПАКУВАЊЕ 15 кг. (цена по кг. = 176 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE ADULT L (15 kg) Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од големи раси (25-45 кг. телесна тежина). Содржи Омега 3 и 6, билки и овошки.   Категорија: Висок премиум Карактеристики: Возрасни кучиња од големите раси поради нивната тежина имаат потреба од здрави зглобови, скелет и силни коски. Затоа имаат поголема потреба од антиоксиданти, глукозамин, хондроитин и колаг.. Category: Product #: 3223 Regular price: 2.950 ден. 2.950 Available from: ЕКО ПОИНТ