BRIT ADULT S (8 kg)

BRIT ADULT S (8 kg)

1.790 ден.1.950 ден.
Потребни наградни поени: 180
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3221
Наградни поени: 6
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна пилешка формула (50% пилешко месо) за возрасни кучиња од мали раси (1-10 кг телесна тежина).

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

 • Здрава кожа и сјајно крзно

 • Го поддржува имунитетот и добрата кондиција

 • Анти-стрес фактор за поддршка на срцевата функција

 • Одличен вкус и сварливост

 • Колаген, зелена школка и ракови за зглобовите и 'рскавицата

 • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

 • Овошје и билки за подобро варење и имунитет

 • Половина пакување пилешко месо

 • Без ГМО и соја (GMO&SOYfree)

 

Состав: пилешко месо 50% (свежо 20%, дехидрирано 30%), овес, пченица, пилешка маст (сочувана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови (извор на глукозамин, 210 мг / кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 150 мг / кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума), манан-олигосахариди (120 мг / кг), фрукто-олигосахариди (90 мг / кг), мохаве јука (90 мг / кг), сушена камилица (80 мг / кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 мг / кг), боровинки сушени (50 mg / kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.2%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.85%

 

ПАКУВАЊЕ: 8 кг. (цена по кг. = 218 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT ADULT S (8 kg) Комплетна пилешка формула (50% пилешко месо) за возрасни кучиња од мали раси (1-10 кг телесна тежина).   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Здрава кожа и сјајно крзно Го поддржува имунитетот и добрата кондиција Анти-стрес фактор за поддршка на срцевата функција Одличен вкус и сварливост Колаген, зелена школка и ракови за зглобовите и 'р.. Category: Product #: 3221 Regular price: 1.790 ден. 1.790 Available from: ЕКО ПОИНТ