BRIT NATURE ADULT XL (15 kg)

BRIT NATURE ADULT XL (15 kg)

2.950 ден.3.300 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3224
Наградни поени: 9
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од големи раси, со оптимален сооднос на калциум и фосфор, 48% пилешко месо,незаситени масни киселини Омега 3 и 6 и екстракт од јука.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

 • Возрасни кучиња на гигантски раси поради нивната тежина имаат потреба од здрави зглобови, скелет и силни коски. Затоа имаат поголема потреба од антиоксиданти, глукозамин, хондроитин и колаген кои се содржани во зелени школки и ракови,

  • Омега 3 и 6 масните киселини за здраво срце, кожа и влакно, а го успорува и процесот на стареење,

  • Содржината на пробиотик дава поддршка на цревната микрофлора и нормална функција на дигестивниот систем на кучето,

  • Оброкот содржи 48% пилешко месо, што му дава на телото вистинско количество протеини и оптимална количина на хранливи материи,

  • Храната помага да се контролира тежината на кучето согласно неговата возраст,

  • Маслото од лосос и пивски квасец даваат поддршка на виталноста на кучето, активноста на мозокот и состојбата на кожата и крзното,

  • Не содржи соја, хемиски адитиви и конзерванси, што ја прави храната исклучително вкусна.

   

  Состав: пилешко месо 48% (свежо 20%,  дехидрирано 28%), овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, сушено јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин, 210 мг/кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 150 мг/кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 мг/кг), маннан-олигосахариди (120 мг/кг), фруктоолигосахариди (90 мг/кг), Mojave yucca (90 мг/кг), камилица (80 мг/кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 мг/кг), сушени боровинки (50 мг/кг).

   

  АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
  Сурови протеини 28%
  Масла и масти 16%
  Сурови влакна 2.5%
  Влажност 10%
  Калциум 1.5% 
  Фосфор 1.1% 
  Омега 3 0.2%
  Омега 6 1.8%

   

  ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 176 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE ADULT XL (15 kg) Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од големи раси, со оптимален сооднос на калциум и фосфор, 48% пилешко месо,незаситени масни киселини Омега 3 и 6 и екстракт од јука.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Возрасни кучиња на гигантски раси поради нивната тежина имаат потреба од здрави зглобови, скелет и силни коски. Затоа имаат поголема.. Category: Product #: 3224 Regular price: 2.950 ден. 2.950 Available from: ЕКО ПОИНТ