CAFORTAN (1 kg)

CAFORTAN (1 kg)

4.800 ден.5.000 ден.
Потребни наградни поени: 480
Производител: FORTAN
Шифра на производ: 0109
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Биолошки концентриран минерално - витамински и аминокиселински додаток кој содржи: 13 Витамини, 4 Минерали, 8 Олигоелементи, 10 Есенцијални амино киселини.

Кучињата лесно и со задоволство го прифаќаат. Погоден е за сите возрасти на кучиња: кученца, јуниори , возрасни и сениори.

Кафортанот е исклучително препорачлив и за одредени категории на кучиња како што се: скотни, кучки во лактација (доилки), кученца во раст и развој, работни кучиња, кучиња за време на обука- дресура, стари кучиња, болни и рековалесцентни, кај кои дозите се зголемуваат за два пати од стандардните.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 40%
Сурови масти 4.3%
Сурови влакна 6.9%
Пепел  20.7%
Калциум 4.49%
Фосфор 2.2%
Калиум 2%
Магнезиум 1%

 

Состав: Калциумот и фосфорот се наоѓаат во однос 2:1 кој е всушност правилниот однос за нормална апсорпција и искористување.

Дополнителен состав од витамини и минерали:витамин А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Д3, Е, К3, холин, фолна киселина, ниацин, калциум-Д-пантотенат, како и олигоелементи: кобалт, јод, железо, бакар, манган, молибден, цинк и селен кои се наоѓаат во трагови.

 

Кафортанот не смее да се вари со храна или да се додава во врела храна бидејќи на тој начин се оштетуваат биолошки активните супстанци.

 

Дозирање: Генерално дневната доза е 3 таблети на 5 кг телесна тежина.

- Мали кучиња до 5 кг. - 3 таблети дневно

- Средни кучиња до 10 кг.- 6 таблети дневно

- Големи кучиња до 20 кг.- 12 таблети дневно

- Кучиња над 20 кг. - 3 таблети на 5 кг.

 

Дневната доза најдобро е да се дава поделена на 2-3 пати во текот на денот (наутро, на пладне и вечер).

Преголема доза не е штетна!

 

ПАКУВАЊЕ: Таблети од 90 гр. (180 тбл.), 300 гр. (600 тбл.) и 1000 гр.(2000 тбл.)

 

-Производител: FORTAN Gmbh Co KG; Wuppertal, Германија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
FORTAN CAFORTAN (1 kg) Биолошки концентриран минерално - витамински и аминокиселински додаток кој содржи: 13 Витамини, 4 Минерали, 8 Олигоелементи, 10 Есенцијални амино киселини. Кучињата лесно и со задоволство го прифаќаат. Погоден е за сите возрасти на кучиња: кученца, јуниори , возрасни и сениори. Кафортанот е исклучително препорачлив и за одредени категории на кучиња како што се: скотни, кучки во лактација (до.. Category: Product #: 0109 Regular price: 4.800 ден. 4.800 Available from: ЕКО ПОИНТ