CARE ADULT MINI LIGHT&STERILIZED (Зајак и лосос) (7 kg)

CARE ADULT MINI LIGHT&STERILIZED (Зајак и лосос) (7 kg)

3.700 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 100170787
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Храна за стерилизирани мини раси кучиња. Хипоалергена храна на база на зајачко и лосос.

Хипоалергична формула без житарици за кучиња со прекумерна тежина, стерилизирани и сениори кучиња од мини раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: зајачко месо (25%), протеин од свеж лосос (15%), жолт грашок, наут, лигноцелулоза од бамбус, сушени јаболка, леќата, ленено семе (4%), пилешка маст (конзервирана со токофероли), масло од лосос (2%), лушпи и семиња од псилиум (1%), пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), натриум хлорид, хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифенол mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, фрукто-олигосахариди, јука шидигера (100 mg/kg), брусница, инулин, млечен трн, морско трн, камилица, каранфилче, жалфија.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  12%
Сурови влакна  8.5%
Пепел  5.5%
Калциум  1.1%
Фосфор  0.9%
Омега 3 1.5%
Омега 6 1.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 7 кг. (цена по кг. = 528 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM CARE ADULT MINI LIGHT&STERILIZED (Зајак и лосос) (7 kg) Храна за стерилизирани мини раси кучиња. Хипоалергена храна на база на зајачко и лосос. Хипоалергична формула без житарици за кучиња со прекумерна тежина, стерилизирани и сениори кучиња од мини раси.   Категорија: Супер премиум   Состав: зајачко месо (25%), протеин од свеж лосос (15%), жолт грашок, наут, лигноцелулоза од бамбус, сушени јаболка, леќата, ленено семе (4%), пилешка маст.. Category: Product #: 100170787 Regular price: 3.700 ден. 3.700 Available from: ЕКО ПОИНТ