CAT-FORTAN (90 gr)

CAT-FORTAN (90 gr)

780 ден.
Потребни наградни поени: 70
Производител: FORTAN
Шифра на производ: 0208
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Витамински концентрат за мачки со висока содржина на есенцијални аминокиселини, витамини, минерали, елементи во трагови, како идеален како додаток при исхрана на мачките со сурова храна.

 

Особено препорачлива за мачки кои се хранат со домашна храна, гравидни мачки, доилки, рековалесценти (опоравување од труења и тешки болести), како и мачиња во раст за правилен раст и развој на скелетот и мускулатурата.

 

Месото не е доволно!

Дури и најдоброто, свежо месо не е комплетно за да ги задоволи потербите од хранливи материи, а камоли зготвената, сушената или конзервирана храна.

Недостатоците во исхраната може да доведат до проблеми во развојот, ниски перформанси и на крајот загуби во размножувањето.

Мачките имаат невообичаено големи потреби за таурин за поддршка на различните функции на нивниот метаболизам. Редовното дополнително хранење со Catfortan е неопходно за да се избегне таурински дефицит.

Кај млади мачки го поддржува целиот развој и растот на коските и мускулите.

Catfortan содржи високо квалитетни есенцијални аминокиселини, витамини, минерали, елементи во трагови, квасец, пептони, растенија и хемоглобин.

 

Состојки: Аминокиселини, квасци, минерали, производи од млеко, зеленчук, алги, хемоглобин, семки.

Додатоци: таурин, витамин А, Б1, Б2, Б6, B12, витамин E, Ц, Niacinamide, Cholin chloride, фолна киселина, Calcium-D-pantothenate, бакар, манган, молибден, селен цинк и други елементи во трагови.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34.4%
Сурова маст 14.5%
Сурови влакна 1.7%
Пепел  19.5%
Калциум 4.49%
Фосфор  2.2%
Калиум 2%
Магнезиум  0.25%

 

Препорака за хранење:

1/2 таблета на 1 кг телесна тежина на ден

1 таблета Catfortan = 500 mg

 

ПАКУВАЊЕ: 90 gr. = 180 таблети = 3.8 ден таблета

 

 

Земја на потекло: Германија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
FORTAN CAT-FORTAN (90 gr) Витамински концентрат за мачки со висока содржина на есенцијални аминокиселини, витамини, минерали, елементи во трагови, како идеален како додаток при исхрана на мачките со сурова храна.   Особено препорачлива за мачки кои се хранат со домашна храна, гравидни мачки, доилки, рековалесценти (опоравување од труења и тешки болести), како и мачиња во раст за правилен раст и развој на скелетот и м.. Category: Product #: 0208 Regular price: 780 ден. 780 Available from: ЕКО ПОИНТ