DENTIFRICE ENZYMATIC_Паста за заби (70 gr.)

DENTIFRICE ENZYMATIC_Паста за заби (70 gr.)

590 ден.
Потребни наградни поени: 50
Шифра на производ: 649
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ензимската паста за заби VIRBAC помага да се спречи акумулација на дентален плак и забен камен.

Без разлика дали е младо или старо, важно е вашиот миленик максимално да ужива во животот! Сепак, заби на вашиот миленик се кревки. Неопходно е да се грижите за него од најмлада возраст како што би се грижеле за сопствените заби. Сјајните бели заби се синоним за силни и здрави заби.

Редовното четкање на забите на вашето куче или мачка со ензимската паста за заби Virbac ќе помогне во борбата против појавата и создавањето на забниот плак и забен камен. Овој здравствен гест бара животното да се навикне на него уште од рана возраст.

Нејзиниот вкус со вкус на пилешко ја прави ензимската паста за заби многу вкусна и ќе ги направи овие моменти забавни во кои вие и вашето домашно милениче ќе уживате да ги споделувате.

Двојната четка за заби испорачана во пакувањето совршено се прилагодува на оралната анатомија на кучињата и мачките и на тој начин го олеснува четкањето.

Патентираниот ензимски комплекс Thyocianate C.E.T: Глукоза оксидаза + лактопероксидаза + тиоцијанат ги стимулира природните одбранбени механизми на устата против формирање на дентален плак и забен камен и го надополнува природниот систем на плунковна пероксидаза за зајакнување на антимикробното дејство кое помага да се контролира формирањето на денталниот плак.

 

Упатство за употреба:

Препорачливо е да се мијат забите на животното 3 пати неделно за да се одржат непцата здрави а забите чисти. Доколку е присутен гингивитис, само секојдневното четкање ќе ја врати здравата состојба на непцата.

Ставете мала количина ензимска паста за заби VIRBAC на четката или на вашиот прст. Четкајте - тријте кружно и бавно. Четкајте ги сите заби, вклучително и задните заби. Четкањето на надворешната површина на забите обично е доволно бидејќи јазикот е доволен за да изврши чистење на внатрешната површина на забите. Се препорачува нежно да се четка 30 секунди на секоја страна од вилицата. 

 

Производител: VIRBAC - Франција

Пакување: 70 gr.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
DENTIFRICE ENZYMATIC_Паста за заби (70 gr.) Ензимската паста за заби VIRBAC помага да се спречи акумулација на дентален плак и забен камен. Без разлика дали е младо или старо, важно е вашиот миленик максимално да ужива во животот! Сепак, заби на вашиот миленик се кревки. Неопходно е да се грижите за него од најмлада возраст како што би се грижеле за сопствените заби. Сјајните бели заби се синоним за силни и здрави заби. Редовното четк.. Category: Product #: 649 Regular price: 590 ден. 590 Available from: ЕКО ПОИНТ