DERM CLEAN - VIRBAC (200 ml)

DERM CLEAN - VIRBAC (200 ml)

850 ден.
Потребни наградни поени: 85
Шифра на производ: 648
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Virbac Derm Clean (старото име „Physiologique“) е физиолошки шампон за кучиња и мачки за секојдневна употреба со цел да се зачува здравo, сјајно и чисто влакно и кожа. Формулиран е да спречи каква било реакција на кожата.

 

Состав: Ceramides A2, незаситени масни киселини, комплекс алдехид патентиран за неутрализирање на непријатниот мирис.

 

Упатство за употреба: Наквасете го животното со топла вода, нанесете доволно шампон за да се создаде пена, масирајте го животното со кружни движења и исплакнете ја пената со вода, повторете ја постапката и почекајте 1-2 минути, исплакнете го животното со чиста вода.

 

Предупредувања:

  • Внимателно прочитајте ги упатствата пред употреба,

  • Само за локална и надворешна употреба,

  • Избегнувајте контакт со очи,

  • Спречете изложување на препаратот на температура повисока од 30 степени,

  • Да се чува од дофат на деца.

 

Производител: VIRBAC - Франција

Пакување: 200 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
DERM CLEAN - VIRBAC (200 ml) Virbac Derm Clean (старото име „Physiologique“) е физиолошки шампон за кучиња и мачки за секојдневна употреба со цел да се зачува здравo, сјајно и чисто влакно и кожа. Формулиран е да спречи каква било реакција на кожата.   Состав: Ceramides A2, незаситени масни киселини, комплекс алдехид патентиран за неутрализирање на непријатниот мирис.   Упатство за употреба: Наквасете го животното.. Category: Product #: 648 Regular price: 850 ден. 850 Available from: ЕКО ПОИНТ