EMINENT MAXI JUNIOR (15+2 kg)

EMINENT MAXI JUNIOR (15+2 kg)

3.790 ден.4.400 ден.
Потребни наградни поени: 380
Производител: EMINENT
Шифра на производ: 7114
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ГЛУТЕН СО ГОЛЕМИ КУЧЕНЦИ ЗА ПОСТАРИ КУЧЕНЦА, ТРЕМЕНИ И ДОИЛКИ КУЧИЊА ОД ГОЛЕМИ И ЏИНОВИ РАСИ

 

Содржи најмалку 74% протеини од животинско потекло.

320 гр дехидрирано месо од живина во 1 кг храна одговара на 1200 гр свежо месо.

 

Храната за домашни миленици ги обезбедува потребните хранливи материи и енергија за одгледување на кучиња од големи и џиновски раси и на тој начин обезбедува правилен раст и развој на мускулите и коските. Хондроитинот, глукозаминот, заедно со идеалниот сооднос на калциум и фосфор, го потхрануваат растечкиот мускулно-скелетни систем и на тој начин делуваат превентивно против развојот на заеднички проблеми во подоцнежниот живот.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики опис и состав:

- ПИЛЕШКО МЕСО – Висока сварливост и ниска масност.

- СОРГУМ – Без глутен, против воспалителен ефект, содржи антиоксиданти, витамини, полифеноли, бета глукани.

- ХЕРБАЛЕН КОМПЛЕКС - храната е збогатена со посебен хербален комплекс кој обезбедува непречено функционирање на организмот за среќни кучиња.

- КОПРИВА – благотворно дејаство на уринарниот тракт, црниот дроб и за детокцикација на организмот.

- ЈАБОЛКО - Неверојатен извор на витамини, минерали и влакна. Тие се богати со овошни киселини и витамин Ц. Што се однесува до минералите, главно содржат калиум, магнезиум, калциум, железо, фосфор и манган.

- АНАСОН – го поддржува здравото варање на храната и има ефект против стварење на гасови (надуен стомак).

- YUCCA – за поддршка на имунитетот и намалување на мирисот на телото и изметот.

- ИМУНИТЕТ - Бета-глуканите, MOS и FOS го зајакнуваат имунолошкиот систем. Витамините Е и Ц го зголемуваат имунитетот, ја подобруваат заштитата и регенерацијата на клетките.

- ЗАБИ - Оптималниот сооднос на калциум и фосфор, како и идеалната големина и структура на кибелите придонесуваат за здрави заби.

- ЗГЛОБОВИ - Хондроитин и глукозамин обезбедуваат оптимална функција на мускулно-скелетниот систем. Омега-3 масните киселини го спречуваат развојот на воспаление на зглобовите.

- ПРЕБИОТИЦИ - ФОС (фруктоолигосахариди) и МОС (маннанолигосахариди)

• Дигестивниот тракт да работи правилно,

• Го јакне имунолошкиот систем - рамнотежата на цревната микрофлора има повеќе од 50% удел во вкупниот имунитет на организмот,

• Сјајно влакно и здрава кожа.

 

Состав: дехидрирано месо од живина (32 %), пченка, сорго (8 %), живинска маст, пченкарен протеин, ориз, сушени јаболка, хидролизиран црн дроб од живина, ленено семе, пулпа од шеќерна репка, кокосово масло, MOS (маннанолигосахариди), ФОС (фруктоолиго ), бета-глукани, хербален комплекс (коприва, анасон, Yucca schidigera), глукозамин, хондроитин сулфат, адитиви (витамини, елементи во трагови, амино киселини).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.3%
Пепел 6.5%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.0%
Омега 3 0.5%
Омега 6 2.9%

 

- Витамини: А, D3, Е, B1, B2, B6, B12, Фолна киселина, Калциум пантотенат, Холин-хлорид, Ниацин, биотин.

- Елементи во трагови: Cu (бакар), Zn (цинк), Mn (манган), Fe (железо), I (јод), Se (селен).

- Амино киселини: Лизин , Метионин.

 

Упатство за хранење: сервирајте ги зрната суви или навлажнети со вода или супа. Кучето да има доволно свежа вода со храната. Затворете го пакувањето по употреба и чувајте го на суво и ладно место и заштитете го од директна сончева светлина. Препорачаните дози за хранење се за ориентација и се вклучени во табелата.

 

Препорачани дневни оброци за гравидни и доилки

Тежина на кучето 45 кг. 50 кг. 60 кг. 65 кг. 70 кг. 
Дневна доза 755 гр. 785 гр. 855 гр. 890 гр. 925 гр.

 

Препорачани дневни оброци за кученца и кучиња во раст

Тежина на возрасна единка 35 кг. 45 кг. 50 кг. 60 кг.  65 кг. 70 кг.
Старост 4 месеци 450 гр. 520 гр. 540 гр. 610 гр. 630 гр. 670 гр.
Старост 6 месеци 630 гр. 730 гр. 760 гр. 820 гр. 850 гр. 855 гр.
Старост 9 месеци 660 гр. 750 гр. 770 гр. 840 гр. 855 гр. 870 гр.
Старост 12 месеци 670гр. 730 гр. 750 гр. 820 гр. 855 гр. 870 гр.
Старост 18 месеци 650 гр. 720 гр.  730 гр. 820 гр. 835 гр. 855 гр.
Старост 24 месеци 620 гр. 690 гр. 700 гр. 800гр. 810 гр. 830 гр.

 

Пакување: 15+2 кг. (цена по кг. = 228 ден.)

 

Земја на потекло: ЕУ - Чешка

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
EMINENT EMINENT MAXI JUNIOR (15+2 kg) КОМПЛЕТНА ХРАНА БЕЗ ГЛУТЕН СО ГОЛЕМИ КУЧЕНЦИ ЗА ПОСТАРИ КУЧЕНЦА, ТРЕМЕНИ И ДОИЛКИ КУЧИЊА ОД ГОЛЕМИ И ЏИНОВИ РАСИ   Содржи најмалку 74% протеини од животинско потекло. 320 гр дехидрирано месо од живина во 1 кг храна одговара на 1200 гр свежо месо.   Храната за домашни миленици ги обезбедува потребните хранливи материи и енергија за одгледување на кучиња од големи и џиновски раси и на.. Category: Product #: 7114 Regular price: 3.790 ден. 3.790 Available from: ЕКО ПОИНТ