FIDOG ADULT (20 kg)

FIDOG ADULT (20 kg)

2.490 ден.
Потребни наградни поени: 250
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8102
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Fidog Adult е комплетна и избалансирана храна за кучиња од средни и големи раси.

Оваа храна е специјално изработена за да ги задоволи нутритивните потреби на кучињата кои имаат умерена активност.

Преработката и балансот на скробот обезбедуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата. Оптималното ниво на протеини и масти овозможува одржување на идеална телесна тежина, со што се избегнува непосакуваното зголемување на телесната маса кај кучињата.

 

Категорија: Премиум

 

Состав: месо и деривати од животинско потекло, житарки, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1,5%), свински и говедски масти, минерали.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 24%
Масла и масти 9%
Сурови влакна 3,2%
Пепел 10%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 125 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
VINCENT FIDOG ADULT (20 kg) Fidog Adult е комплетна и избалансирана храна за кучиња од средни и големи раси. Оваа храна е специјално изработена за да ги задоволи нутритивните потреби на кучињата кои имаат умерена активност. Преработката и балансот на скробот обезбедуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата. Оптималното ниво на протеини и масти овозможува одржување на идеална телесна тежина, со што се.. Category: Product #: 8102 Regular price: 2.490 ден. 2.490 Available from: ЕКО ПОИНТ