FIDOG PETTY (20 kg)

FIDOG PETTY (20 kg)

3.080 ден.
Потребни наградни поени: 310
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8101
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Fidog Petty е комплетна и избалансирана храна за кученца од средни и големи раси. Оваа храна е специфично развиена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата за време на нивниот раст. Совршената обработка на скроб и балансот на влакна обезбедуваат варење на храната, апсорпција на хранливите материи и здрави црева. Високата содржина на протеини (27%) овозможува соодветен и рамномерен развој на мускулната маса. Покрај тоа, присуството на калциум и фосфор, како и додавањето на Витамин Д3 гарантира цврсти заби и коски.

 

Категорија: Премиум

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 18%), пченка, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1%), животински масти, минерали.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 27%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 3%
Пепел 9%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 166 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT FIDOG PETTY (20 kg) Fidog Petty е комплетна и избалансирана храна за кученца од средни и големи раси. Оваа храна е специфично развиена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата за време на нивниот раст. Совршената обработка на скроб и балансот на влакна обезбедуваат варење на храната, апсорпција на хранливите материи и здрави црева. Високата содржина на протеини (27%) овозможува соодветен и рамномерен разво.. Category: Product #: 8101 Regular price: 3.080 ден. 3.080 Available from: ЕКО ПОИНТ